Lista aktualności Lista aktualności

I Niepodległościowy Bieg Orła

W dniu 28.09.2019 r. na terenie leśnictwa Kłodno odbył się I Niepodległościowy Bieg Orła. Jego organizatorami byli Gmina Parchowo, Gmina Sulęczyno, Gmina Lipusz, Pacino Promotion Marcin Pacyno oraz Nadleśnictwo Lipusz.

Trasa wiodła przez tereny zniszczone w sierpniu 2017 roku. W październiku 2018 roku na terenie leśnictwo Kłodno odbyła się akcja sadzenia połączona z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości. W ramach akcji posadzono drzewa w kształcie godła Polski. Wzór ten widoczny będzie z lotu ptaka.

W biegach wzięło udział ponad 140 osób, które rywalizowały na trzech dystansach: dwa biegowe 5 i 10 km i nordic walking na dystansie 5 km.

Impreza była świetną okazją do promocji regionu, zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)

Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!