Lista aktualności Lista aktualności

Las w poezji

Nadleśnictwo Lipusz już po raz IX było patronatem podczas Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „LAS w POEZJI”. W dniu 26 listopada 2019 r. w szkole podstawowej w Podjazach odbył się ww. konkurs, w którym udział wzięło udział 23 recytatorów z 6 szkół podstawowych: Gowidlina, Parchowa, Sulęczyna, Mściszewic, Borka Kamiennego i Podjaz. Rywalizacja przebiegała w III kategoriach, gdzie rywalizacja była niezwykle zacięta, a poziom i przygotowanie uczestników bardzo wysoki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcom konkursu dodatkowo wręczono nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych i puzzli ufundowanych przez Nadleśnictwo Lipusz. Opiekunowie i organizatorzy również otrzymali podziękowania oraz upominki od Nadleśnictwa Lipusz.

Komisja w składzie: Anna Kulas, Arkadiusz Bronk, Jan Kowalke i Mirosław Milkowski wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Kategoria kl. I-III:

  1. Maja Kostuch – SP Borek Kamienny
  2. Lena Stefan – SP Podjazy
  3. Milena Klinkosz - SP Borek Kamienny

Wyróżnienie: Marcelina Szneider – SP Podjazy

Kategoria kl. IV-VI:

  1. Kinga Wrońska – ZS Parchowo
  2. Zuzanna Pasławska – SP Gowidlino
  3. Julian Jereczek – SP Podjazy

Wyróżnienie: Maja Woźniak– SP Gowidlino

Kategoria kl. VII-VIII:

1. Amelia Wolska – SP Borek Kamienny

2. Zuzanna Jereczek – SP Podjazy

3. Aleksandra Cyman – SP Mściszewice

Wyróżnienie: Kinga Hinca– SP Borek Kamienny

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)

Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!